Kāršu spēle Atrodi pāri

Tu noteikti kādreiz dzīvē jau esi spēlējis kāršu spēli “Atrodi pāri”, ko mēdz dēvēt arī par Koncentrāciju vai vienkārši Atmiņu. Japānā šī kāršu spēle tiek saukta par ‘Shinkei-suijaku’. Kā jau var noprast pēc kāršu spēles nosaukumiem, tā ir saistīta ar koncentrēšanos un atmiņu. Lai gan šīs divas lietas dažam labam var šķist garlaicīgas, šeit virsroku pārņem spēles faktors – Atrodi pāri ir patiešām aizraujoša kāršu spēle.

Atrodi Pāri spēles sākums

Koncentrēšanās spēle ir perfekti piemērota bērniem, kaut gan arī pieaugušajiem tā būs pietiekami interesanta. “Atrodi Pāri” spēlei var izmantot pavisam parastu 52 kāršu kavu. Lai kāršu spēle būtu vienkāršāka, var izmantot mazāku kāršu skaitu. Jāpiemin, ka šī spēle ir arī komercializēta – internetā, grāmatu veikalos un spēļu ‘bodītēs’ var nopirkt speciāli piemērotu kāršu komplektu. Nu, līdzīgi kā Uno un Duraks spēlēm.

 

Šajā rakstā apskatīsim, kā spēlēt kāršu spēli “Atrodi pāri” ar 52 kāršu kavu. Labi, sākam! Pirms katras spēles partijas ir kārtīgi jāizmaisa kārtis un jāizkārto tās četrās rindās pa 13 kārtīm – ar zīmējumu jeb ‘sejām’ uz leju. Spēli var baudīt 2-4 dalībnieki. Ja kāršu skaits ir lielāks, tad arī dalībnieku var būt vairāk. Tāpat spēlētāji var dalīties komandās.

Atrodi pāri

Atrodi Pāri noteikumi un spēles gaita

Kad uz spēles galda ir izkārtotas četras rindas pa 13 kārtīm, dalībniekiem ir jāizlozē, kurš pirmais sāks gājienu. Katrs spēlētājs pēc kārtas izvēlas divas kārtis un pagriež tās otrādi. Ja apgrieztās kārtis ir vienādas vērtības un krāsas (piemēram, pīķa 10 un kreiča 10), tad šis spēlētājs savāc šo pāri un izvēlas vēl divas kārtis. Ja nākamais gājiens nav izrādījies veiksmīgs, spēlētājs noliek kārtis atpakaļ tajās pašās vietās un ir pienākusi nākamā spēlētāja kārta. Gan jau, ka uztvēri, kāpēc šī spēle ir tik interesanta un kārtīgi nodarbina smadzenes, vai ne? Iespējams, ka šo spēli bērnībā spēlēja Bils Geitss, Īlons Masks un citi leģendāri vīri vai sievas. Katram spēlētājam ir jācenšas atcerēties, kur atrodas katra kārts! Kāršu spēles mērķis ir savākt pēc iespējas vairāk kāršu pāru. Spēle ir noslēgusies brīdī, kad uz galda vairs nav neviena kārts.

Bie­žāk uzdotie jautājumi

Jā, protams! Jebkura kāršu spēle vairāk vai mazāk ir ne tikai izklaide brīvajam laikam, bet arī diezgan labs prāta treniņš. Kāršu spēles laikā spēlētājiem ir nepieciešams koncentrēties, domāt, plānot un veikt uzvaru nesošus gājienus. Arī spēlē “Atrodi Pāri” var visai labi ‘piespicēt’ atmiņu.

Jā! Atrodi Pāri ir lieliski piemērota spēle bērniem, jo to var spēlēt dažādos grūtības līmeņos. Ja spēlē piedalās bērni, var izmantot mazāku kāršu skaitu, lai atrast divas vienādas kārtis būtu vienkāršāk.

Latvijā populārākās kāršu spēles ir duraks, uno un zole. Protams, nevar nepieminēt arī azartspēles kā blekdžeks, pokers un bakara.

Jaunākās ziņas

No posts found!