rummy

Rummy, ko varētu latviskot ar vārdu “Ramijs”, ir kāršu spēle, kurā spēlētāji cenšas veidot dažādas kombinācijas. Līdzīgi kā pokerā. Rummy spēle ir īpaši populāra Indijā un Amerikā, taču to mīl visā pasaulē. Arī Latvijā. Tā ir vienkārša un jautra izklaide!

Šajā rakstā vari izmēģināt rummy bezmaksas, kā arī iepazīties ar kāršu spēles noteikumiem. Ja Tevi neinteresēja rummy, tad uzmet aci citiem mūsu rakstiem. Nesalīdzināmi jautras ir arī duraks, uno un citrons spēles!

 

Rummy Noteikumi

Tā kā klasiskais rummy ir pamats visām pārējām spēles variācijām, dažos teikumos pastāstīsim par tā noteikumiem. Uzreiz varam atklāt, ka rummy noteikumi nav nekāda “Ķīnas Ābece” vai kosmosa kuģa palaišanas instrukcija. Tā ir pavisam parasta kāršu spēle, kuras noteikumus var apgūt dažu minūšu laikā. Protams, ka vēl ātrāk domu var uzķert, šo kāršu spēli izmēģinot praksē! 

 

Ramiju spēlē ar parastu 52 kāršu komplektu. Ja pa rokai nevari atrast kāršu komplektu, tad vien atlieks iet uz tuvāko ‘bodi’. Protams, ir jau arī iespēja spēlēt rummy online!  Oriģināli rummy ir domāts diviem spēlētājiem, taču ir versijas, kas atbalsta arī trīs vai četrus dalībniekus.

 

Spēles sākumā katram dalībniekam tiek izdalītas 7 kārtis. Pirmais spēlētājs apgriež jebkuru no savām kārtīm. Kaimiņam pa kreisi no pirmā spēlētāja (pulksteņrādītāja virzienā) uz atvērtās kārts ir jānovieto tādas pašas vērtības vai masta kārts. Ja galdā ir pīķa dāma, spēlmanim virsū jāliek jebkura masta dāma vai jebkura pīķa kārts. Ja šim spēlētājam nav ne tādas pašas vērtības vai masta kārts, jāuzņem kārts. Uzvar tas, kurš pirmais atbrīvojas no kārtīm.

rummy

Rummy spēles versijas

Rummy ir pietiekami populāra kāršu spēle, lai tajai būtu vairākas spēlēšanas variācijas. Līdzīgi kā pasjans un pokers. Ramija versijas parasti atšķiras atkarībā no valsts vai reģiona, taču lielākoties tiek izmantoti līdzīgi noteikumi un spēles stils. Lūk dažas no populārākajām rummy versijām:

 

  1. Klasiskais Rummy: spēlē tiek izmantota standarta 52 kāršu kava. Katram spēlētājam tiek iedalītas 7 kārtis. Dalībnieki cenšas veidot kāršu kombinācijas un atbrīvoties no savām kārtīm. Kas pirmais tiek vaļā no kārtīm ir uzvarētājs.
 
  1. 500 Rummy: šī spēles versija ir līdzīga klasiskajam rummy, taču ‘500” ir vērsts uz punktu iegūšanu. Spēlētāji veido kombinācijas un cenšas atbrīvoties no kārtīm. Kombinācijas var būt: a)  “Sērijas” – 3 vai vairāk kārtis ar vienādu krāsu un secībā viena pēc otras. Piemēram, pīķa 8, 9, 10. b) “Komplekti” – trīs vai vairāk kārtis ar vienādu krāsu, bet ne secību. Kam visvairāk punktu, tas ir laimīgais uzvarētājs.
 
  1. Gin Rummy: arī “Džina Ramijs” ir ļoti līdzīgs klasiskajai kāršu spēles versijai. Arī šajā spēlē dalībnieki krāj sērijas un komplektus, taču vienā gājienā var izmantot tikai vienu kārti. Uzvar tas, kurš pirmais iztērē vismaz 10 punktus vērtas kārtis.  
 
  1. Kalooki Rummy: šajā ramija versijā arī tiek krāti punkti un veidotas kombinācijas. Kalooki versijā kārtis ir iedalītas divās grupās – standarta kārtis un kalooki kaŗtis, kuru vērtība ir augstāka.
 
  1. Oklahoma Rummy: Oklahamas spēles versijā kārtis var iztērēt ne tikai kombinācijās, bet arī pa vienai kārtij, saņemot mazāku punktu skaitu.

Bie­žāk uzdotie jautājumi

Tikai gadījumos, ja pats vēlies. Principā jebkuru kāršu spēli var spēlēt tikai prieka pēc vai uz naudu - kā azartspēli. Jāsaka, ka Latvijā Rummy parasti nespēlē uz naudu.

Ramija spēlei ir dažādas versijas, tāpēc kāršu skaits var būt atšķirīgs. Piemēram, vienu Rummy  versiju var spēlēt ar vienu kāršu komplektu, bet citām Ramija variācijām izmanto divus vai pat trīs komplektus.

Ņemot vērā, ka Rummy nav Latvijā ļoti zināma spēle, sākumā noteikumi var šķist mazliet mulsinoši. Kā jau visas kāršu spēles, arī Rummy var apgūt nosacīti īsā laika periodā.

Jaunākās ziņas

No posts found!