Ja meklē kādu pavisam vienkāršu un jautru kāršu spēli, tad Tev noteikti jāizmēģina spēle Meļi, ko mēdz dēvēt arī par “Melošanu” vai “Blefu”. Līdzīgi kā pokerā, arī šīs spēles pamatā ir dažādas viltības un blefs. Kāršu spēle ‘Meļi’ uzlabos jebkuru draugu vai ģimenes pasēdēšanu! Ar spēles noteikumiem un gaitu vari iepazīties šajā rakstā!
Spēles ‘Meļi’ pamatinformācija
Spēlētāju skaits: No 2 līdz 6. Visinteresantāk būs spēlēt trīs līdz piecu cilvēku lokā!
Spēles ilgums: Atkarībā no spēles gaitas, bet vidēji 10 līdz 15 minūtes.
Ieteicamais vecums: Nevarētu teikt, ka kāršu spēlei Meļi ir ieteicamas vecums. Rekomendējam, lai visi dalībnieki ir vismaz 6 gadus veci.
Spēlei nepieciešams: Parastā kāršu kava, kas nopērkama jebkurā lielveikalā, internetā vai grāmatnīcā.
Galvenais mērķis: Spēles ‘Melošana’ galvenais mērķis ir atbrīvoties no visām kārtīm.
Noteikumi & Spēles gaita
Lai apgūtu spēles noteikumus, nepieciešamas vien pāris minūtes. Uzreiz vēlamies pieminēt, ka kāršu spēlei Meļi ir vairākas iespējamās spēlēšanas versijas. Daļu no tām esam atzīmējuši raksta turpinājumā. Par precīziem noteikumiem varat vienoties pirms spēles sākumā. Tad, nu, aiziet!
Kāršu dalīšana
Kāršu spēle ‘Meļi’ tiek spēlēta ar parasto 52 kāršu kavu. Ja vēlaties, var izmantot arī “Džokera” kārtis. Ar Džokeriem ir iespēja spēlēt divos veidos: 1) Džokera kārtis vienmēr būs ‘meli’, jo tās neiekļaujas nevienā mastā. 2) Džokera kārtis drīkst izmantot jebkurā gājienā kā “Wild”. Visas kārtis tiek izdalītas vienādā skaitā katram spēlētājam. Ja spēlējat četratā, katram iedala 13 kārtis.
Spēles gaita
Izvēlaties, kurš sāks spēli. Pirmajam spēlētājam ar ‘seju’ uz leju ir jānoliek kārts un jānosauc masts (pīķis, kāravs, ercens vai kreicis) un tās rangs (2, 3, 4, 5….10, kalps, dāma, kungs vai dūzis). Nākamajam dalībniekam ir galdā jāliek tāda paša masta vai ranga kārts. Ņemot vērā, ka kārtis nav redzamas visiem dalībniekiem, katrs spēlētājs var blefot un galdā uzlikt kārti, kas nesakrīt ar nosaukto. Nākamajam dalībniekam ir iespēja pieķert iepriekšējā gājiena veicēju melos. Spēlētājs, kuram nav taisnība, uzceļ visas kārtis.
Jāpiemin, ka kāršu spēli ‘Meļi’ ir iespējams spēlēt vairākos veidos, jo noteikumi ir visai elastīgi. Līdzīgi kā tas ir spēlē Uno. Piemēram, Jūsu kompānija var nesaukt gan mastu, gan rangu, bet tikai vienu no abiem. Tādā veidā spēlētāji būs spiesti biežāk blefot un biežāk pieķers viens otru melos!
Vēl viena kāršu spēles ‘Meļi’ versija – katram spēlētājam ir jāliek galdā par vienu vienību spēcīgāka kārts, kā iepriekšējam spēlētājam. Piemēram, ja gājiens sākas ar divnieku, nākamajam galdā ir jāliek trīs. Pēc dūža uzlikšanas atkal ir jāliek divnieks.
Spēles beigas
Kāršu spēlē uzvar tas, kurš ir pirmais atbrīvojies no visām kārtīm. Parasti spēle pēc tam netiek turpināta. Ja tomēr vēlaties noteikt, kurš ir zaudējis, varat spēlēt līdz brīdim, kamēr kārtis ir palikušas tikai viena spēlētāja rokās.
Biežāk uzdotie jautājumi
Kā jau jebkuru kāršu spēli, Meļus var spēlēt jebkura vecuma pārstāvji. Tomēr visinteresantāk būs, ja spēlētāji ir vismaz sešus gadus veci.
Spēlei Blefs tiek izmantota parastā 52 kāršu kava! Ja spēlē grib piedalīties daudz cilvēki, tad var pievienot arī otro kāršu komplektu.
Šajā spēlē uzvarētājs ir tas, kurš pirmais atbrīvojas no visām kārtīm. Līdzīgi kā uno.
Jaunākās ziņas
No posts found!