Melnais Pēteris

Melnais Pēteris ir vienkārša un izklaidējoša kāršu spēle, kas ir lieliski piemērota gan bērniem, gan pusaudžiem un pieaugušajiem. Ja vēlies šo spēli iemācīt saviem bērniem vai uzspēlēt pats, tad šajā rakstā īsi un kodolīgi pastāstīsim par Melnā Pētera noteikumiem un spēles gaitu. Vari uzmest aci arī kāršu spēlei Tūkstotis, Meļi, Citrons un Ēzeļi

Spēles pamatinformācija

  • Nepieciešama: parastā kāršu kava (36 vai 52 kārtis) un 1 melnais džokeris. Jāpiemin, ka ir nopērkami arī speciāli Melnā Pētera kāršu komplekti.
  • Dalībnieku skaits: no 2 līdz 8.
  • Spēles ilgums: 10-15 minūtes
  • Ieteicamais vecums: no 6 gadiem
  • Galvenais mērķis: atbrīvoties no visām kārtīm.

Melnais Pēteris kāršu spēle

“Melnais Pēteris” noteikumi un spēles gaita

Kāršu spēle ‘Melnais Pēteris’ tiek sākta ar kāršu dalīšanu. Dalībniekiem tiek izdalītas visas kārtis – kādam no spēlētājiem būs par vienu kārti vairāk kā citam, bet tas nekas. Kāršu spēlē var piedalīties no diviem līdz astoņiem dalībniekiem. Visinteresantāk būs ar trīs vai četriem spēlētājiem.


Pēc kāršu izdalīšanas visi spēlētāji aplūko savas kārtis. Ja rokās ir kāds pāris, tad to liek galdā. Kārtis nav jātur pie sevis – punkti skaitīti netiks. Spēles galvenais mērķis ir atbrīvoties no visām kārtīm un nepalikt ar Melnā Pētera (Džokera) kārti. Ja Tev ir 3 vienādas kārtis, galdā tiek liktas tikai 2. Ja tev ir četras vienādas kārtis, tad tie skaitās kā divi pāri. Speciāli veidotajās Melnā Pētera kāršu kavās visas kārtis ir sadalītas pāros – nav vairāk kā divu vienādu kāršu.


Kad kāršu pāri ir nolikti uz galda, var sākties īstā spēle! Izlemjat, kurš sāks pirmo gājienu! Šim spēlētājam ir jāizvelk viena kārts no blakus sēdētāja pa kreisi. Ja ir izveidojies kāds pāris, tad tas jāliek galdā. Šāda kāršu apmaiņa notiek līdz pat spēles beigām.

Spēles beigas

Spēlē ir zaudējis tas, kura rokās paliek pēdējā kārts – Melnais Džokeris jeb Melnais Pēteris. Draugu vai ģimenes lokā varat nolemt, kādu ‘sodu’ saņems zaudētājs. Piemēram, spēles zaudētājam var uz pieres uzzīmēt melnu punktu, tādējādi apzīmējot Melnā Pētera statusu. Tikpat labi zaudētājam var likt nodziedāt kādu no Laura Reinika hītiem – tā ir pilnīgi brīva izvēle. 

 

Bie­žāk uzdotie jautājumi

Šajā kāršu spēlē ir zaudējis tas spēlētājs, kura rokās paliek “Melnā Pētera” kārts. Tik vienkārši!

Melnais Pēteris ir klasiska kāršu spēle, tāpēc tai ir visai elastīgs dalībnieku skaits. To var spēlēt no 2 līdz 8 spēlētājiem.

Jā, pavisam noteikti! Melnā Pētera noteikumi ir elementāri apgūstami. Iepazīsties ar spēles noteikumiem un jau pēc dažām minūtēm būsi gatavs savai pirmajai spēlēšanas pieredzei.

Jaunākās ziņas

No posts found!