pokers

Pokers ir pasaulē populārākā kāršu spēle. Tā visbiežāk tiek spēlēta uz naudu, tāpēc dēvējama par azartspēli. Līdzīgi kā blekdžeks un bakara. Mūsdienās pokeru var spēlēt online un šo iespēju izmanto miljoniem cilvēku. Neesi pazīstams ar pokera spēli? Nekas! Šajā rakstā pastāstīsim par pokera kombinācijām un pokera noteikumiem.

Texas Hold’em pokers –  spēles gaita un noteikumi

Katru Texas Hold’em partiju var iedalīt četros raundos – preflop, flop, turn un river. Turpinājumā paskaidrosim sīkāk par spēles gaitu un pokera noteikumiem. 

Preflop

Pokera spēle sākas ar mazā un lielā blainda likmju uzlikšanu. Spēlētājs pa kreisi liek mazo blaindu, bet nākamais – lielo. Dīleris un mazā&lielā blainda veicēji katru kārtu rotē pulksteņrādītāja virzienā. Pēc tam katram spēlētājam pa vienai ar “sejām” uz leju tiek izdalītas divas kārtis. Pirmā kārts tiek izsniegta mazajam blaindam, bet pēdējā – dīlerim. Kad kārtis ir izdalītas, sākās likmju (fold, call, raise) likšana. Pirmais vārds tiek dots spēlētājam pa kreisi no lielā blainda. 

Flop

Kad likmes ir veiktas un pirmā kārta noslēgusies, pienācis laiks otrajam raundam. Dīleris noliek vienu kārti malā un galda vidū atklāj trīs kopējās kārtis. Šīs kārtis tiek izmantotas kombināciju veidošanai. Pirmais gājiens tiek dots mazajam blaindam. Katram spēlētājam ir iespēja nomest kārtis, pielīdzināt likmi vai to paaugstināt. Pēc spēlētāju veiktajām likmēm vari censties paredzēt, kādas kārtis ir to rokās.

Turn

Šajā brīdī dīleris atkal noliek malā vienu kārti un galdā atklāj ceturto kopējo kārti. Spēlētāji atkal veic gājienus – check, fold, call vai raise.

River

Pēdējā derību kārta. Visintensīvākais pokera raunds. Dīleris pēdējo reizi noliek malā vienu kārti un atklāj piekto kārti. Malā noliktās kārtis netiks izmantotas. Spēlētāji veic likmes un gatavojas kāršu atklāšanai.

The showdown

Pēdējais “dublis”. Spēlētājiem ir pienācis laiks atklāt savas kārtis! Čipus savāc dalībnieks ar labāko pokera kāršu kombināciju. Nākamajā raundā tiek atkārtotas visas iepriekš minētās darbības.

pokera noteikumi

Pokera likmju veidi

Small & Big Blind – pokerā katru raundu obligāti ir jāveic mazā un lielā blainda likmes. Mazo blaindu liek spēlētājs pa kreisi no dīlera. Tā apmērs ir puse no normālās likmes. Pa kreisi no small blind veicēja, atrodas lielā blainda licējs. Tā apmērs ir vienāds ar normālo likmi. Tā kā katru raundu rotē “Dīlera” loma, rotē arī small un big blaindu veicēji.

 

Check – turpināt piedalīties spēles raundā, taču neveikt likmi (call, fold vai raise). Gājienu “Check” var izdarīt tikai tādos gadījumos, kad neviens dalībnieks nav palielinājis likmi. Check ir labs veids, kā novērtēt savu pretinieku darbības.

Bet  – kas vārda tiešajā nozīmē “likme”. Bet var būt gan small & big blainds, gan call un raise.

 

Call – nozīmē uzlikt tikpat čipu, cik iepriekšējais spēlētājs. Ja viens no spēlētājiem ir veicis, piemēram, 5 eiro likmi, pārējiem dalībniekiem ir galdā jāliek tikpat daudz čipu, lai varētu turpināt spēli.

 

Raise – palielināt galda likmi. Piemēram, katrs spēlētājs ir uzlicis 10 eiro, bet Jūs to palielināt uz 20 eiro. Raise nevar būt mazāks par lielo blaindu. Ja pārējie spēlētāji grib turpināt raundu, viņiem jāveic “Call”.

 

Fold – nomest kārtis. Tas nozīmē izstāšanos no konkrētās partijas. Nomest kārtis var pirms flopa, pēc flopa, pēc rivera vai pēc showdowna.

 

All in – nozīmē iet uz pilnu banku. Spēlētājs, kurš nolemj veikt all in, galdā liek visus savus čipus. 

 

Pokera (Texas Hold’em) kombinācijas

Lai uzvarētu pokerā, nepieciešams izveidot labāku kombināciju par citiem spēlētājiem. Kombinācijas jāveido no divām izdalītajām kārtīm un galdā izliktajām kārtīm. Ja vēlies spēlēt pokeru, tad nepieciešams tās apgūt. Protams, draugu lokā varat izmantot “špikeri”, kur ir parādītas visas kombinācijas. 

pokera kombinācijas

Royal Flush – spēcīgākā pokera kombinācija. Veidojas no piecām spēcīgākajām viena masta kārtīm. Piemēram, ercena dūža, karaļa, dāmas, kalpa un 10. 

 

Straight Flush – piecas kārtis augošā secībā no viena masta. Atšķirībā no Royal Flush, šī kombinācija veidojas no jebkurām piecām viena masta kārtīm, kas ir secībā. Piemēram, pīķa 4, 5, 6, 7 un 8.

 

Four of a Kind – četras vienādas kārtis. Piemēram, četras dāmas.

 

Full House – Three of a Kind + pāris. Kombinācija veidojas no trīs vienādām kārtīm un viena pāra. Piemēram, trīs kalpiem un diviem 3.

 

Flush – veidojas no piecām viena masta kārtīm. Secība nav svarīga. Piemēram, kārava 2, 7, 10, dāma un dūzis.

 

Straight – kombinācija no piecām kārtīm, kas iet augošā secībā. Piemēram, pīķa 6, kārava 7, pīķa 8, kreiča 9 un ercena 10.

 

Three of a Kind – veidojas no trīs vienādām kārtīm. Piemēram, trīs dāmām.

 

Two Pairs – divi kāršu pāri. Piemēram, divi dūži un divi 3-nieki.

 

Pair – divas vienādas kārtis jeb pāris. Piemēram, divi 5-nieki.

 

High Card – kad spēlētājiem nav izveidojusies neviena kombinācija vai arī vairākiem spēlētājiem ir vienādas kombinācijas, uzvarētājs tiek noteikts ar augstākās kārts palīdzību. 

Populārākās pokera versijas

Pokers jau gadiem ilgi ir bijusi viena no populārākajām kāršu spēlēm visā pasaulē. Tā tiek spēlēta gan necilos krogos, gan milzīgās spēļu arēnās. Tomēr lielākais spēlētāju skaits nāk tieši no interneta vides, kur pokers tiek spēlēts uz naudu tādās vietnēs kā GGBet un Verde Casino.


Iespējams esi ievērojis, ka pokers Latvijā un pasaulē tiek spēlēts dažādos veidos (līdzīgi kā uno, tūkstotis un pasjans). Piemēram, amerikāņu filmās bieži vien spēlētājiem rokās ir četras kārtis, kamēr profesionāļi spēlē ar divām kārtīm un piecām uz galda. Tici vai nē, bet pokeram ir vairāki desmiti dažādu variāciju. Populārākā no tām ir Texas Hold’em, bet ievērības cienīgas ir arī:

 

  • Texas Hold’em;
  • Seven Card Stud;
  • Chinese Poker;
  • Omaha Hold’em;
  • Razz Poker;
  • Crazy Pineapple;
  • Video Poker;
  • Caribbean Stud.

 

Ja vēlies spēlēt pokeru, tad to atradīsi uzreiz zem šī teksta.


Bie­žāk uzdotie jautājumi

Profesionālajos turnīros tiek spēlēts Texas Hold’em Pokers. Tā ir populārākā kāršu spēles versija pasaulē.

Stiprākā pokera kombinācija ir Royal Flush. Tā veidojas no piecām vienāda masta specīgākajām kārtīm. Piemēram, pīķa dūža, karaļa, dāmas, kalpa un 10.

Pokeru var spēlēt no 2 līdz 8 spēlētājiem. Jāpiemin, ka divatā nekāda labā spēlēšana nesanāks. Labākais spēlētāju skaits ir 5-6.

Pokera spēlēšanai ir nepieciešama parastā 52 kāršu kava un čipu komplekts. Parasti veikalos var nopirkt komplektu, kurā ir gan kārtis, gan čipi. Tas arī viss - pārējais ir jūsu rokās. Neaizmirstiet par uzkodām un gardiem dzērieniem.

Jā, protams! Pokeru online spēlē miljoniem cilvēku - gan uz naudu, gan bezmaksas. Protams, spēlēt klātienē ir daudz interesantāk.

Jaunākās ziņas

No posts found!