Dzērāji spēle

Atminies tādu spēli ‘Dzērāji’? Cik jautru mirkļu tā jaunībā nav sagādājusi? Kāršu spēle ‘Dzērāji’ ir elementāra spēle, tāpēc tā ir lieliski piemērota visu vecuma grupu spēlētājiem – gan jaunie, gan veciem. Noteikumi ir super-elementāri un spēles gaita patiesi jautra! 

 

Kāpēc ‘Dzērāji’? Mums nav ne jausmas! Angliski šo spēli sauc “War” vai “Battle”, kas tulkojas kā “Karš” vai “Cīņa”. Kā šī spēle nonāca līdz nosaukumam ‘Dzērāji’? Kas to lai zina. Varam vien tikai minēt.

 

‘Dzērāji’ nav tik populārā spēle kā Duraks, Uno, pasjans vai Spider Solitaire. To drīzāk varētu pielīdzināt vecajai labajai spēlei Ēzeļi. Ja ir jau apnikušas Latvijā un Eiropā populārās kāršu spēles, tad ‘Dzērāji’ būs teicama izvēle. 

Kāršu spēle dzērāji

Kā spēlēt kāršu spēli ‘Dzērāji’?

Šīs Kāršu spēles mērķis ir iegūt visas kārtis. Tik vienkārši. Tas, kura rokās ir visas 52 kārtis, tiek kronēts par karali vai karalieni. Labi, par to sīkāk turpinājumā.

 

Spēlēšanai tiek izmantota standarta 52 kāršu kava. Dzērāji ir piemērota 2-8 spēlētājiem, taču visinteresantāk būs tieši divu vai trīs cilvēku lokā. Tā kā, ja meklē idejas Valentīna dienas randiņam, varbūt kopā ar savu sirdsāķīti varat uzspēlēt ‘Dzērājus’ sveču gaismā.

Spēles gaita

 
  • 52 kārtis tiek sadalītas vienādi visu dalībnieku vidū. Ja piedalās daudz spēlētāju, var izmantot arī divus kāršu komplektus.


  • Dalībnieki, neskatoties kārtis, noliek kaudzīti sev priekšā ar ‘sejām’ uz leju. 


  • Spēlētāji uz galda uzliek virsējo kārti no savas kāršu čupas – ar seju uz augšu.


  • Cīņas uzvarētājs tiek noteikts pēc kāršu stipruma. Jo augstāka kārts, jo stiprāka tā.


  • Stiprākās kārts īpašnieks savāc visas kārtis un noliek tās savas kaudzītes apakšā.


  • Ja divi vai vairāk spēlētāji nevar sadalīt ‘uzvaru’ jeb tiem ir vienāda stipruma kārtis, cīņa turpinās ar vēl divu kāršu likšanu galdā. Pirmo kārti noliek ar seju uz leju jeb apslēptu, bet otru virs tās – atklātu. Princips paliek tas pats – stiprākās kārts īpašnieks savāc visas kārtis. Ja atkal nevar noteikt laimīgo, tad spēlētājiem šis process ir jāatkārto, kamēr kādam ir spēcīgāka kārts. 


  • Tas arī viss! Īsos vilcienos – visi met galdā kārtis. Kam spēcīgākā, tas savāc galdā izmestās kārtis sev! Uzvar kāršu oligarhs, kura rokās ir visa kava!

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Jā! Dzērāji ir ļoti primitīva kāršu spēle, kas ir lieliski piemērota gan bērniem, gan pieaugušajiem. Jautrība ir garantēta!

Kāršu spēlei Dzērāji izmanto standarta 52 kāršu kavu. Ja esat vairāk kā 6-8 spēlētāji, varat izmantot divus kāršu komplektus.

Bez Dzērājiem varam rekomendēt arī duraku, uno un ēzeļus! Ja gribi spēlēt vienatnē, tad pasjans būs labākā izvēle.

Jaunākās ziņas

No posts found!