solitaire

Lai gan internetā ir pieejamas tūkstošiem dažādas aizraujošas spēles, ļoti daudz cilvēku izvēlas spēlēt tieši kāršu spēli solitaire jeb pasjans. Solitaire online var spēlēt vienatnē un tā ir salīdzinoši laba izklaide. Ja esi nonācis šajā rakstā, tas nozīmē vienu no divām lietām – vai nu Tu vēlies uzspēlēt pasjanu vai arī iepazīties ar spēles noteikumiem. Ja vēlies spēlēt solitaire, tad to atradīsi uzreiz zem šī teksta. Ja interesē sīkāk apgūt kāršu spēles noteikumus, tad tos atradīsi mazliet zemāk!

Solitaire ir klasiska kāršu spēle, ko gadu desmitiem baudījuši miljoniem cilvēku. Spēli ir visai viegli apgūt, taču tai ir iespējams iestatīt dažādas grūtības pakāpes – lai tik ātri neapnīk. Pasjans, kas tiešā veidā tulkojas kā vārds “pacietība”, radās Eiropā 18. gadsimtā. Tiek runāts, ka sākumā to spēlēja augstākās klases dāmas, kurām bija daudz brīva laika. Ātri vien solitārs iemantoja lielu popularitāti un mūsdienās šī spēle ir neatņemama kāršu spēļu kolekcijas sastāvdaļa, līdzās ar tādām spēlēm kā: duraks, uno, blekdžeks u.c.

Tici vai nē, bet Solitaire kāršu spēlei ir desmitiem dažādu versiju. Par klasisko solitaire tiek uzskatīta Klondike versija, ko mēdz dēvēt arī par Classic. Lai uzvarētu solitāra spēlē, spēlētājam ir jāizmanto prāta spējas un sava veida taktika, lai pareizi izkārtotu kārtis. Spēles mērķis ir augošā secībā izkārtot visas kārtis četrās kaudzītēs. Dūzis ir zemākā kārts, bet kungs – augstākā.

Pasjana spēles gaita un noteikumi

Solitaire tiek spēlēta ar pavisam parastu 52 kāršu kavu. Jāatzīst, ka par to spēlētājiem parasti nav jāuztraucas – pasjanu lielākoties spēlē telefonā vai datorā, kur kārtis izdala programmatūra. 

 

Pasjana spēle, kā jau jebkura kāršu spēle, sākas ar kāršu dalīšanu. Spēles ‘galdu’ var iedalīt trīs laukumos – tableau, stock pile un foundation piles (skatīt attēlā)

Solitaire noteikumi

Sākumā kārtis “tableau” laukumā tiek sadalītas 7 kaudzītēs. Pirmajā kaudzītē, kreisajā pusē, ir tikai viena kārts. Otrajā – divas, trešajā – trīs… Un septītajā ir 7 kārtis. Katras kaudzītes augšējā kārts ir atklāta – ar ‘seju’ uz augšu. Pārējās kārtis nav atklātas. Klasiskajā pasjana versijā kārtis no katras kaaudzītes var pārvietot uz ‘kaimiņu’ kārtīm ar dažādām krāsām. Piemēram, sarkanu astotnieku var likt uz melnu devītnieku. Tikmēr uz šī astotnieka var likt melnu septītnieku.

 

Atlikušās kārtis atrodas kreisajā augšējā pusē – krājumu kaudzītē (stock pile). Šīs kārtis ir jāizmanto, lai uzvarētu spēlē. Tās nāk palīgā, kad vairs nevari atrast nevienu gājiena iespēju ar kārtīm uz galda. Augšējā labajā pusē ir spēles galvenā daļa, spēles pamats – foundation piles. Šajās četrās kaaudzītēs notiek visa Hudini cienīgā solitaire ‘maģija’, kur ir jānonāk visām kārtīm. Četras kaudzītes, četriem mastiem. Kārtis tiek kārtotas no zemākās (Dūža) līdz augstākajai – kungam. 

 

Solitaire online spēles versijas

Pasjans

Lai gan Klondike ir viena no pasjana populārākajām versijām, šai kāršu spēlei ir daudz un dažādi veidoli. Citas atšķiras vien ar pāris niansēm, kamēr dažās noteikumi un kāršu izkārtojums ir pavisam citādāks. Citas populāras spēles:

  1. Spider Solitaire jeb Zirnekļa pasjans  – Kāršu spēle Zirneklis ir gandrīz tikpat populāra kā Klondike. Spider solitārs ir sarežģītāks.
  1. Solitaire Pyramid – Šajā spēles versijā kārtis ir izkārtotas piramīdas formā.
  1. Solitaire FreeCell – Šī pasjana versija ir ļoti līdzīga klasiskajai, bet tajā ir brīvas “šūnas”, kur var novietot kārtis. Tādējādi Solitaire Freecell ir vienkāršāka Klondike versija.
  1. Solitaire Tripeaks – Šis pasjans ir līdzīgs Piramīdas versijai, taču kārtis ir izkārtotas trīs “kalnos”.
  1. Yukon Solitaire – Gandrīz kā klasiskā spēles versija, taču visas kārtis jau no sākuma ir izkārtotas uz galda.
  1. Canfield Solitaire – Solitāra versija ar nejaušības principa elementiem. Interesants spēles veids.
 

Solitaire ir nemirstīga kāršu spēle, kas bijusi TOP izvēle jau gadu desmitiem. Tās vienkāršība un stratēģiskums padara to par aizraujošu izklaidi visu vecumu un prasmju spēlētājiem. Neatkarīgi no tā, vai meklējat jautru laika pavadīšanas veidu vai izaicinājumu savām prāta spējām, pasjans būs īstā izvēle!


Bie­žāk uzdotie jautājumi

Jā, kāršu spēle Solitaire ir piemērota vienam spēlētājam. Jāpiemin gan, ka pasjanam ir vairākas versijas un dažas no tām ir domātas arī diviem spēlētājiem.

Klasiskajai pasjana spēlei, ko dēvē par Klondike, tiek izmantota pavisam parasta kāršu kava, kurā ir 52 kārtis.

Solitaire ir ļoti populāra kāršu spēle, tāpēc to atrast ir viegli. Jāsāk jau ar to, ka pasjans ir pieejams jebkurā datorā ar ‘Windows’ programmatūru. Ja vēlies spēlēt solitaire online, tad to vari darīt mūsu mājaslapā.

Jaunākās ziņas

No posts found!