Citrons ir viena no aizraujošākajām un jautrākajām kāršu spēlēm! Ja meklē lielisku spēli draugu vai ģimenes pasēdēšanai, tad citroni ir patiešām lieliska izvēle. Šajā rakstā sīkāk pastāstīsim par šo citronu kāršu spēli – tās noteikumiem un spēles gaitu.
Kāpēc izvēlēties tieši Citronu? Kāršu spēles jau simtiem gadu ir bijušas lieliska izklaides forma. Nav svarīgi, vai tas ir duraks, uno, ēzelis vai citrons – visām šīm spēlēm ir kopīgais elements – jautrība un izklaide.
Kāršu spēles Citrons noteikumi un spēles gaita
Kāršu spēlei Citrons tiek izmantota standarta 52 kāršu kava, ko pa pāris eiro var nopirkt jebkurā veikalā. Citronu var spēlēt 2-5 liela cilvēku grupiņa. Ja esat lielākā kompānijā, nekas – pievienojiet otru kāršu komplektu! Tad nu ar atslēgas punktu palīdzību pastāstīsim, kā spēlēt Citronu:
Spēles sākums
- Spēle sākas ar kāršu dalīšanu. Nu, tāpat kā pasjans, spider solitaire, rummy vai jebkura cita kāršu spēle. To, kurš dalīs kārtis, izlemiet paši – lieciet to darīt jaunākajam, īsākajam, garākajam… vienalga. Visgodīgāk, protams, būtu izlozēt!
- Katram dalībniekam izdala trīs aizklātas kārtis – ar sejām uz leju. Šīs kārtis nedrīkst atklāt līdz pat spēles beigām. Pēc tam katram spēlētājam izdala vēl sešas kārtis.
- No šīm sešām kārtīm spēlētājam ir jāizvēlas trīs, kuras atklāt pārējiem spēlētājiem un jānovieto tās ar ‘sejām’ uz augšu uz galda jau esošajām trīs kārtīm. Šīs 3 kārtis būs svarīgas spēles turpinājumā, tāpēc izvēlies apdomīgi!
Spēles Gaita
- Spēle var sākties! Izlozējiet, kurš veiks pirmo gājienu! Katram nākamajam spēlētājam ir galdā jāliek spēcīgāka kārts. Piemēram, ja galdā ir desmitnieks, nākamajai kārtij ir jābūt ‘kalpam’ vai augstākai. Pēc katras uzliktās kārts spēlētājam ir jāuzņem jauna kārts no kavas – tā, lai rokās vienmēr ir 3 kārtis.
- Īpašās kārtis! Iepriekšējā solī mazliet samelojām, jo Citrona kāršu spēlē ir divas īpašās kārtis – 2 un 10. Kad galdā ir likts divnieks, kāršu kaudzītes pēdējā kārts tiek neitralizēta – nākamais dalībnieks virsū var likt jebkuru kārti. Tikmēr, kad galdā tiek likts desmitnieks, kāršu kaudzīte tiek nolikta malā un sākta no jauna. Tā teikt, tiek nokauta un aizmirsta!
- Ja nav kārts, ko likt galdā, spēlētājam jāuzņem visa kaudzīte! Gājiens pāriet nākamā spēlētāja rīcībā.
- Ja Tavā rīcībā ir vairākas vienādas kārtis, Tu tās vari izmantot vienā gājienā. Trīs vienādas kārtis darbojas tāpat kā ‘desmitnieks’ – visa kāršu kaudze tiek ‘nokauta’ un nolikta malā.
- Kad ir beigušās visas kārtis, laiks ķerties pie iepriekš noliktajām trīs kārtīm, kas stāvēja atklātas!
- Visjautrākie Citrona momenti sākas, kad spēlētāji tiek līdz savām aizklātajām kārtīm. Pēdējās trīs kārtis spēlētāji neņem rokās, bet paceļ pēc nejaušības principa. Iedomājies situāciju, kad uz galda ir milzīga kāršu kaudzīte un pēdējā uzliktā kārts ir 9. It kā diezgan zema kārts, bet Tu jau nemaz nezini, kādas kārtis Tev ir. Pastāv diezgan liela iespēja, ka izvilksi zemāku kārti un visiem spēlētājiem būs jāsmejas par Tavu mazo ‘neveiksmi’.
- Uzvarējis ir tas, kurš pirmais atbrīvojies no kārtīm. Nu, kā jau gandrīz jebkurā kāršu spēlē!
Noslēgumā…
Nu, ko… Tas arī viss. Kāršu spēle citroni nav ļoti populāra, taču patiesi interesanta. Nemaz nezinam no kurienes šī spēle ir nākusi un, vai tā ir populāra latviešu vidū, taču vēlējāmies ar to padalīties. Ja vēl nekad neesi spēlējis citronu, tad dod šai spēlei iespēju. Garantējam, ka nenožēlosi! Varbūt tieši Tu esi citronu Lionels Mesi?
Biežāk uzdotie jautājumi
Šajai spēlei tiek izmantota standarta 52 kāršu kava. Katram dalībniekam tiek izdalītas 9 kārtis.
Citronus var spēlēt no 2 līdz 5 cilvēkiem. Katram tiek izdalītas 9 kārtis, bet atlikušās tiek atstātas kaudzītē priekš kāršu uzņemšanas. Ja kompānijā esat vairāk kā 5 cilvēki, varam izmantot divas kāršu kavas!
Bez Citroniem varam ieteikt arī Duraku, Uno un Pokeru. Nekāda vaina nav arī galda spēlēm!
Jaunākās ziņas
No posts found!